صفحه اصلیمقالاتمهندس جان نثاری گفت :نوسازی بافت های فرسوده از دغدغه های جدی ماست!

مهندس جان نثاری گفت :نوسازی بافت های فرسوده از دغدغه های جدی ماست!

 مقدمه:شورای اسلامی شهر در دو زمینه اصلی قانون گذاری و نظارت بر عملکرد شهرداری فعالیت می نماید.در صورت ضرورت و نیاز به بررسی و تصویب طرح ها و لوایح مربوطه پرداخته اما وظیفه اصلی شورا نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد شهرداری می باشد.

این کمیسیون در چهار حوزه عمران ،معماری ، شهرسازی و خدمات شهری فعالیت می نماید.

مهندس جان نثاری رئیس کمیسیون عمران ، معماری و شهرسازی و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان به تشریح مهمترین برنامه های این کمیسیون پرداخت . وی در ابتدا تاکید کرد که همه اعضای شورا ، خصوصا اعضای کمیسیون عمران قصد دارند در این چهار سال تمام توان خود را در تلاش و خدمت صادقانه و بی منت به شهروندان اصفهان به کار گیرند .وی بیان داشت که بر حرکت به سمت دست یابی به شهر اسلامی تاکید می نماییم و با اجرای ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی اسلامی - ایرانی ویژه شهر اصفهان در جهت حفظ و تقویت هویت معماری ، سیما و منظر و شکل ساختار شهر حرکت کنیم.

رئیس کمیسیون عمران – معماری و شهرسازی و خدمات شهری اضافه کرد به مبلمان و نمادهای شهری در جهت زیباسازی و تقویت هویت شهر با تاکید بر فرهنگ اسلامی – ایرانی توجه ویژه خواهیم کرد.

وی تاکید کرد شهرداری اصفهان باید با شفاف سازی ، ابهام زدایی و ساده سازی ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری ، مشکلات مردم را کاهش دهد و تسریع و تسهیل در صدور پروانه ساختمانی و خدمات شهرسازی از اولویت های کاری این دوره خواهد بود.

جان نثاری با اشاره به واگذاری امور به مردم و به کارگیری ظرفیت های موجود شهر اظهار داشت فرایند های موجود در شهرداری شامل صدور پروانه های ساختمانی ، نظارت بر ساخت و سازها بایستی به مرور زمان به خود مردم واگذار شود و از توان بخش خصوصی استفاده شود. وی اظهار امیدواری کرد که برون سپاری در شهرداری ها به معنای واقعی تحقق پیدا کند.

وی تاکید کرد که جهت حفظ حقوق مردم و جلوگیری از تخلفات ساختمانی و همچنین کنترل بر حسن اجرای ضوابط شهرسازی ، پلیس ساختمان راه اندازی گردد.

وی ادامه داد توسعه محلات با محوریت مساجد با توجه به نقش سازنده و تحرک آفرین مساجد در جهت تقویت ارزش های فرهنگی ، اجتماعی ادامه یابد.

وی در رابطه با مقاوم سازی ساختمان های موجود اظهار داشت ما باید با ارائه سیاست های تشویقی و حمایتی مردم را به مقاوم سازی ساختمان های خود تشویق نماییم .با توجه به زلزله خیزی شهر اصفهان این کار امری اجتناب ناپذیر است.

مهندس جان نثاری از استفاده از فن آوری های نوین ساختمانی در پروژه های در دست انجام شهرداری سخن به میان آورد و خاطر نشان کرد امروزه در همه پروژه های شهری خصوصا پروژه های در دست انجام شهرداری اصفهان استفاده از روش های صنعتی سازی و فن آوریهای نوین ساختمانی باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد بهره گیری از سیستم های مکانیزه تحت وب و ارائه خدمات شهرسازی الکترونیکی در عملیات شهرسازی امری اجتناب ناپذیر است و یکی از راههای برون رفت از مشکلات صدور پروانه استفاده از سیستم ها و مکانیز تحت وب خواهد بود.

وی تاکید کرده نوسازی بافت های فرسوده از دغدغه های جدی ماست و تعریف پروژه های ارتقای کیفی در بافت های فرسوده و محرک توسعه اجتناب ناپذیر است و رویکرد حمایت و ارائه تسهیلات توسط بخش های دولتی و عمومی همچنان باید ادامه پیدا کند.

مهندس جان نثاری از مشکلات مربوط به بازنگری طرح تفضیلی اصفهان سخن به میان آورد و اظهار امیدواری کرد که انشاا... با همکاری همه دستگاههای ذیربط شهرداری اصفهان ، سازمان راه و شهرسازی اصفهان و همچنین استانداری این مشکلات رفع گردد.

وی در ادامه نشست افزود وضعیت موجود در سیما و منظر شهری در خور شهر اصفهان نیست.و همانطور که اصفهان در دوران مختلف تاریخی سرآمد شهرهای ایران بوده اکنون نیز باید دارای یک سیما و منظر شهری زیبا و روح نواز و از الگو برای همه شهرهای ایران باشد.

وی تاکید کرد مناسب سازی فضاهای شهری و ابنیه عمومی برای معلولان و افراد کم توان جسمی باید جدی تر گرفته شود.

 

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا