صفحه اصلیمصاحبه‌هابيمه كارگران ساختماني در سه سال اخير ۲۵ تا ۳۰ برابر افزايش داشته است

بيمه كارگران ساختماني در سه سال اخير ۲۵ تا ۳۰ برابر افزايش داشته است

به گزارش ايمنا، عبدالرسول جان نثاري با اعلام اين مطلب اظهار داشت: تا سه سال پيش سازمان تامين اجتماعي براي بيمه كردن  هر متر از ساختمان حدود ۴۰۰ تومان از شهروندان دريافت مي كرد به طوريكه براي ساختماني با۵۰۰ متر زيربنا ۲۰۰ هزار تومان دريافت مي شد ولي در سه سال اخير اين مبلغ حدود ۲۵ تا ۳۰ برابر افزايش يافته و در حال حاضر براي ۵۰۰ متر زيربنا حدود ۵ تا ۶ ميليون تومان هزينه دريافت مي شود.
وي اضافه كرد: با وجود دريافت اين هزينه سنگين، متاسفانه سازمان تامين اجتماعي خدمات قابل توجهي نيز به مالكان ارائه نداده و شهروندان بايد به شركت هاي بيمه مراجعه و ساختمان خود را با مسوليت كارفرما بيمه كنند و اين هزينه نيز به مردم تحميل مي شود.
رييس كميسيون عمران، معماري و شهرسازي شوراي اسلامي شهر اصفهان گفت: هزينه اي كه از شهروندان دريافت مي شود براي بيمه كارگران خود ساختمان استفاده نمي شود اين در حالي است كه سازمان تامين اجتماعي قبل از شروع كار پول را دريافت مي كند و هزينه دريافت شده بايد براي كارگران هر ساختمان هزينه شود.
جان نثاري عنوان كرد: سازمان تامين اجتماعي اين پول را دريافت مي كند اما به راستي اين هزينه ها براي بيمه گر و كارگران ساختماني هزينه مي شود يا خير؟ آيا از نظر شرعي صحيح است كه از كسي پول بگيرند و كارگري كه سر ساختمان وي كار نمي كند را با پول زور و اجبار در جاي ديگري بيمه كنند؟ 
وي خاطرنشان ساخت: سال گذشته هزينه بيمه كارگران ساختماني از سرجمع درآمد شهرداري ها پرداخت شد و در سال آينده هزينه آن به طور مستقيم از شهروندان گرفته مي شود لذا از رياست شوراي شهر درخواست داريم اين موضوع را به طور جدي پيگيري كنند اين در حالي است كه دفتر نماينده ولي فقيه نيز به شدت از اين موضوع ابراز نگراني نموده اند.
جان نثاري تاكيد كرد: لازم است جلسه اي با محوريت شوراي شهر، نمايندگان مجلس و مسئولين مربوطه جهت حل اين مشكل برگزار شده و در صورتيكه طرحي دوفوريتي به مجلس ارائه شود اين موضوع حل خواهد شد.

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا