صفحه اصلیمصاحبه‌هاشهرداری شیشه ای می تواند دیوار بی اعتمادی را روز به روز کوتاهتر کند

شهرداری شیشه ای می تواند دیوار بی اعتمادی را روز به روز کوتاهتر کند

  خبرگزاری ایمنا: رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه قوانین شهرسازی باید برای مردم و متخصصان شفاف سازی شود، اظهار داشت: با استفاده از شهرداری شیشه ای می توان دیوار بلند بی اعتمادی بین مردم و مدیران شهری را روز به روز کوتاهتر و به مرور حذف کنیم.

به گزارش ایمنا، عبدالرسول جان نثاری با بیان این مطلب گفت: یکی از مباحثی که از سوی شهرداری مطرح بوده است، تحقق شهرداری شیشه ای می باشد.
وی با اشاره به اینکه در شهرداری شیشه ای مردم همه مباحث موجود در این نهاد را به صورت روشن رصد می کنند، افزود: با استفاده از شهرداری شیشه ای می توان دیوار بلند بی اعتمادی بین مردم و مدیران شهری را روز به روز کوتاهتر و به مرور حذف کنیم در این صورت مردم به کارگزاران خود اعتماد خواهند کرد.
رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در این راستا لازم است در مسیر شفاف سازی حرکت کنیم و روز به روز شفاف سازی را در عرصه اجرا ببینیم.
جان نثاری خاطرنشان کرد: در حوزه شهرسازی در مرحله اول باید قوانین شهرسازی اطلاع رسانی شود در غیر اینصورت مردم در فضایی مبهم وارد شهرداری می شوند و از آنجایی که اطلاعی از قوانین ندارد اعتماد لازم را کسب نمی کنند.
وی تاکید کرد: شفاف سازی قوانین باید برای عموم مردم و متخصصان حوزه ساخت و ساز از جمله طراح، مجریان ذی صلاح، پیمانکار انجام شود.
رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: به

لازم است در مسیر شفاف سازی حرکت کنیم و روز به روز شفاف سازی را در عرصه اجرا ببینیم
طور مثال اگر طراح با قوانین آشنا باشد، مالک مجبور نخواهد شد بارها برای پروانه ساختمانی به شهرداری مراجعه نمایند تا در نهایت نقشه مورد قبول شکل گیرد.
جان نثاری ادامه داد: شفاف سازی و دقیق سازی ضابطه ها و قوانین شهرداری می تواند در قالب آموزش های عمومی و تخصصی اطلاع رسانی شود.
وی با بیان اینکه آموزش های عمومی از طریق صدا و سیما و تبلیغات شهری می تواند انجام گیرد، گفت: همچنین قوانین می تواند در قالب دفترچه های راهنمایی در اختیار عموم قرار گیرد تا از سیر کار در شهرداری آشنا شوند.
رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه در مرحله دوم نیز باید مباحث مالی به صورت دقیق برای مردم شفاف سازی شود، افزود: مردم باید از فرمول های محاسبه عوارض و تراکم و قیمت منطقه بندی آشنایی داشته باشند.
جان نثاری تصریح کرد: قیمت منطقه بندی خیابان به خیابان، طبقات مختلف مجتمع مسکونی، کاربری های مختلف باید مشخص و شفاف سازی شود.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا می تواند فاکتور دو صفحه ای از تمامی مباحث مالی تهیه و در اختیار شهروندان قرار دهیم.
رییس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: البته در این راستا شهرداری اصفهان نرم افزار فرمول های محاسبه منازل مسکونی را تهیه کرده که اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد.
جان نثاری ادامه داد: استفاده از نرم افزار، خطاها را کاهش می دهد و اعمال نفوذ را پایین می آورد و این می تواند حس اعتماد مردم را روز به روز نسبت به شهرداری ها افزایش دهد./

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا