صفحه اصلیاخباررونمايي از خدمات نوين شهرداري اصفهان

رونمايي از خدمات نوين شهرداري اصفهان

خدمات نوين شهرداري اصفهان در حوزه‌هاي شهرسازي و درآمد شامل سامانه شهرنما، برون سپاري خدمات شهرسازي، گشت فني ساختمان و نرم افزار محاسبات سما با حضور شهردار، مديران شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي معاونت شهرسازي و معماري به نقل از ايمنا، خدمات نوين شهرداري اصفهان در حوزه هاي شهرسازي و درآمد شامل سامانه شهرنما، برون سپاري خدمات شهرسازي، گشت فني ساختمان و نرم افزار محاسبات سما با حضور شهردار، مديران شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر رونمايي شد.

سامانه تصويرداري ۳۸۰ درجه شهرنما؛ مشتمل بر تصويربرداري از كل معابر شهري است كه در اين راستا تعداد ۱۰ دستگاه خودرو با تجهيزات مربوطه (دوربين و ساير تجهيزات) نسبت به عكسبرداري و تصويربرداري با زواياي مختلف معابر و گذرهاي شهري اقدام كردند.

گشت فني ساختمان به عنوان واحد فني مهندسي و نظارت بر ساخت و سازهاي شهري با هدف شناسايي و تشخيص به هنگام هرگونه عمليات ساختماني كه مغاير با پروانه ساختمان و اصول شهرسازي و فني به خصوص تخلفات مربوط به طبقه مازاد ، پيش زدگي ، ارتفاع غير مجاز و نما تشكيل شده است.

برون سپاري خدمات شهرسازي تحت عنوان "طرح ارتقاء كيفيت خدمات شهرسازي و كارگزاري صدور پروانه ساختمان" اجرايي شد كه بر اين اساس ۴۵ دفتر مهندسي جهت انجام خدمات مربوط به كارگزاري صدور پروانه ساختمان به كار گرفته شده اند.

سامانه سما جهت كاهش خطاي انساني سرعت و دقت عمليات محاسبات راه اندازي شده و محاسبات صدور پروانه ساختماني، صدور فرم معرفي به سازمان تامين اجتماعي به صورت مكانيزه در ارتباط با بيمه كارگران ساختماني، جايگزيني اطلاعات دفترچه تراكم و ارزش افزوده به صورت مكان مند از نقشه هاي GIS، انجام محاسبات در سطح مديران، كاربران مناطق، دفاتر كارگزاري و مهندسين طراح و شهروندان و قابليت ارتباط با سامانه پرداخت بانك و پرداخت وجه در محل از ويژگي هاي اين سامانه است.

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

بازگشت به بالا