صفحه اصلیاخباراخبار کوتاه

رييس كميسيون شهرسازي، معماري و عمران شوراي اسلامي شهر اصفهان: كل بودجه غير نقدي شهرداري اصفهان در سال آينده عمراني است

  خبرگزاري ايمنا: رييس كميسيون شهرسازي، معماري و عمران شوراي اسلامي شهر اصفهان با بيان اينكه ۸۵ درصد از بودجه سال آينده به حوزه عمران اختصاص دارد عنوان كرد: كل بودجه غير نقدي شهرداري اصفهان در سال آينده بودجه عمراني است.

به گزارش ايمنا، عبدالرسول جان نثاري در حاشيه جلسه علني شوراي اسلامي شهر اصفهان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: برنامه ريزي توسعه شهري، هدايت و دفع آب هاي سطحي داخل شهري، حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهري، ايجاد تاسيسات حفاظتي شهرها، بهبود محيط شهري و ايجاد اماكن و فضاهاي ورزشي، فرهنگي و توريستي از سرفصل هاي اصلي حوزه عمران و شهرسازي در بودجه سال آينده مي باشد.
وي افزود: ايجاد خيابان هاي جديد، راه اندازي مترو، تكميل پروژه ميدان امام علي(ع)، سالن اجلاس و شهربازي روياها از جمله پروژه هاي شاخص شهري اصفهان در سال آينده مي باشد كه در بودجه سال آينده اعتبارات ويژه اي براي آن ها اختصاص يافته است.
رييس كميسيون شهرسازي، معماري و عمران شوراي اسلامي شهر اصفهان تصريح كرد: در بودجه سال آينده اعتبارات ويژه اي نيز جهت بازگشايي گلوگاه ها، نوسازي بافت فرسوده، ترميم و بازسازي محلات قديمي شهر، مناسب سازي معابر، پارك ها و ساختمان هاي شهرداري جهت تردد معلولان و جانبازان، تكميل ايستگاه هاي بي.آر.تي، توسعه فضاي سبز و ساماندهي پارك ها اختصاص داده شده است.
جان نثاري با بيان اينكه ۸۵ درصد از بودجه شهرداري اصفهان بودجه عمراني است گفت: يك هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان بودجه سال آينده نقدي و ۷۰۰ ميليارد تومان آن غير نقدي است كه كل بودجه غير نقدي عمراني است.

 

 

 

توسعه محلات و رسیدگی به محلات محروم مهمترین رویکرد پروژه های عمرانی در سال آینده است

 خبرگزاری ایمنا: رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: توسعه محلات ، رسیدگی به محلات محروم، رعایت استانداردهای ملی و بین المللی و در نظرگرفتن صرفه اقتصادی از رویکردهای طرح های عمرانی در سال آینده است.

به گزارش ایمنا، عبدالرسول جانثاری با بیان این مطلب گفت: پروژه های عمرانی در دو قسمت کلان و خرد در سال آینده اجرایی می شود.
وی با اشاره به طرح های عمرانی سال آینده افزود: پروژه های بزرگی همچون تکمیل خط یک قطارشهری، فاز سوم احیای میدان امام علی(ع) و مرکز همایش های بین المللی در سال آینده انجام می شود.
رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پروژه های عمرانی خرد در مناطق ۱۵ گانه شهری اصفهان نیز برنامه ریزی شده است.
جان نثاری اظهار داشت: اصلاح هندسی معابر، رفع گلوگاهها، آسفالت معابر و سایر طرح های محله محور در مناطق ۱۵ گانه شهر اصفهان انجام می شود.
وی با اشاره به رویکرد پروژه های عمرانی سال آینده ادامه داد: توسعه محلات ، رسیدگی به محلات محروم، رعایت استانداردهای ملی و بین المللی و در نظرگرفتن صرفه اقتصادی از رویکردهای طرح های عمرانی در سال آینده است.
رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اعمال نظارت همه جانبه در سطوح عالیه پروژه ها باید مورد توجه خاص قرار گیرد، اضافه کرد: نظارت بر پروژه های کوچک و محله محور باید همچون پروژه های بزرگ عمرانی انجام گیرد./

 

 

 

 

جان نثاری: مقاوم‌سازی ساختمان‌‌های موجود در شهر اصفهان مورد توجه قرار گیرد.

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مقاوم سازی ساختمان‌های قدیمی باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد، گفت: ساختمان‌‌هایی که اخیراً ساخته می‌شوند مقاوم سازی می‌شوند و باید مقاوم سازی ساختمان‌‌های موجود در شهر اصفهان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول جان نثاری صبح شنبه در جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه کشور ایران بر روی کمربند زلزله قرار دارد، اظهار داشت: در تمام استان‌های کشور احتمال وقوع زلزله وجود دارد ولی شدت و دربرگیری آن در استان‌های کشور متفاوت است.

وی با بیان اینکه اکثر شهرهای استان اصفهان دارای زلزله خیزی زیاد هستند، افزود: شهرهایی مانند مبارکه، شهرضا، کاشان، کوهپایه، نایین و چادگان از جمله شهرهایی هستند که دارای زلزله خیزی زیاد هستند.

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برخی وجود آثار تاریخی را دلیل عدم زلزله خیزی شهر اصفهان عنوان می‌کنند، ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که این دلیل خوبی نیست و زلزله بم را می‌توان دلیلی برای رد کردن این مدعا دانست.

وی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما ساختمان‌های نامناسب عامل اصلی مرگ و میر افراد در حوادث طبیعی و به ویژه زلزله است، ادامه داد: واقعیت این است که زلزله نیست که جان انسان‌‌ها را به خطر می اندازد بلکه ساختمان‌های نامناسبی که ساخته می‌شود مردم را به کشتن می‌دهد.

جان نثاری با تاکید بر اینکه روزانه یک زلزله در ایران اتفاق می‌افتد، ادامه داد: البته رسانه‌ها در این خصوص اطلاع رسانی نمی‌کنند و تنها زلزله‌ای بالای چهار ریشتر را اطلاع رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقاوم سازی ساختمان‌های قدیمی باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد، اظهار داشت: ساختمان‌‌هایی که اخیراً ساخته می‌شوند مقاوم سازی می‌شوند و باید مقاوم سازی ساختمان‌‌های موجود در شهر اصفهان مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه برای کاهش تلفات زلزله بایستی بحث مدیریت بحران و پدافند غیر عامل مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه در طراحی شهری و ساختمان‌‌ها تلفات احتمالی ناشی از زلزله را به حداقل می‌رساند و در این راستا پیشنهاد داریم شهرداری اصفهان به صورت جدی در بحث مدیریت بحران وارد شود و اقدامات لازم را انجام دهد.

مردم حق دارند از کیفیت ساختمانی که خریداری می کنند، اطمینان یابند

  خبرگزاری ایمنا: رييس كميسيون شهرسازي، معماري، عمران و خدمات شهري شورای اسلامی شهر اصفهان با تاكيد برالزامي شدن بيمه كيفيت ساختمان اظهار داشت: مردم حق دارند از کیفیت ساختمانی که خریداری می کنند، اطمینان داشته باشند.

به گزارش ایمنا، عبدالرسول جان نثاری با بیان این مطلب گفت: به منظور افزایش کیفیت ساخت و ساز ، بیمه کیفیت ساختمان ها ضروری است اما هنوز این مهم الزام نشده است.
وی با بیان اینکه مطالعات اولیه برای بیمه کیفیت ساختمان ها انجام شده است، افزود: شرکت های بازرسی فنی و کنترل کیفی نیز در تهران به این منظور تعریف شده است.
رييس كميسيون شهرسازي، معماري، عمران و خدمات شهري شورای اسلامی شهر اصفهان

 با اشاره به اینکه اين اقدام نقش مهمي در مقاوم سازي ساختمان ها دارد، تصریح کرد: با اجرايي شدن بيمه كيفيت ساختمان ، متقاضیان با اطمينان ساختمان را خريداري مي كند و مالك و مهندس ناظر نيز در برابر كاري كه انجام مي دهند مسئوليت بيشتري خواهند داشت و ساخت و سازهاي مطمئن تري انجام مي شود .

جان نثاری اظهار داشت: انبوه سازان بزرگ نیز این مهم را اجرایی نکردند از این رو طرح بیمه کیفیت ساختمان به دلیل وضعیت مسکن، نوسانات بازار و تغییر سیاست ها هنوز بر زمین مانده است. 
وی با تاکید بر اینکه الزام ساختمان ها برای داشتن بیمه کیفیت ساختمان باید در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد، ادامه داد: مردم حق دارند از کیفیت ساختمانی که خریداری می کنند، اطمینان داشته باشند./

 

 

 

ارسال ۲هزار گزارش ساخت و ساز خلاف به شهرداری مناطق

  خبرگزاری ایمنا: رییس کمیسیون شهرسازي، معماري، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان اعلام کرد: ۲هزار گزارش ساخت و ساز خلاف به شهرداری مناطق ارسال شده است.

 
به گزارش ایمنا، رسول جان نثاری در نطق پیش از دستور شورا با بیان این مطلب گفت: اداره پلیس ساختمان که در بعضی از استان ها تحت عنوان اداره کل مهندسی و نظارت به ساخت و سازها شکل گرفته است می تواند در بخشی های مختلف نقش بسزایی داشته باشد.

وی اطلاع رسانی ، پیشگیری در ساخت و ساز های غیر مجاز و اعمال ضوابط قانونی را از سوی پلیس ساختمان مهم خواند و افزود: لازم است با اطلاع رسانی دقیق و گسترده سازندگان مسکن به عواقب عدم رعایت اصول فنی ، شهرسازی ، ایمنی و غیره آشنا شوند و سپس با بازدید متعدد و ارائه تذکرات لازمه و رسیدگی به شکایات احتمالی و با اعمال قانون در صورت ضرورت از ادامه فعالیت های ساخت و ساز خلاف جلوگیری و متوقف شود.
رییس کمیسیون شهرسازي، معماري، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که با بکارگیری نیروهای متخصص و توانمند و آشنا به ضوابط فنی و مهندسی و حتی آشنا به مباحث حقوقی ساختار جدیدی در این زمینه ایجاد شود اذعان داشت: پلیس ساختمان می تواند حقوق عمومی شهروندان را پیگیری نماید.
وی اضافه کرد: تخلفات ساختمانی از سوی مهندسان ناظر به سازمان نظام مهندسی و شهرداری ارائه می شود و تا این مهم انجام نشود سازمان مجوزی را صادر نمی کند اما متاسفانه گزارش های ارائه شده صرفا بایگانی می شود و پیگیری جدی در این زمینه صورت نمی گیرد.
جان نثاری ادامه داد: علی رغم تلاش های انجام شده در زمینه نماهای ساختمانی شهر اصفهان به عنوان شهری تاریخی و اسلامی اما متاسفانه شاهد اجرای نماهای متضاد با دستورالعمل های مربوطه هستیم لذا پلیس ساختمان می تواند در جلوگیری از این موضوع نقش مهمی را ایفا نماید.
وی با اشاره به این که سالانه شاهد دهها مورد ریزش ناشی از گودبرداری های غیر اصولی در شهر اصفهان هستیم ادامه داد: این امر باعث آسیب به جان و مال مردم می شود به طوری که برخی از سازندگان مسکن به تذکرات ارائه شده توجهی نمی کنند و جان و مال مردم را به خطر می اندازند.
رییس کمیسیون شهرسازي، معماري، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار امید واری کرد: شهرداری اصفهان راه اندازی پلیس ساختمان را جدی گرفته و در آینده نزدیک شاهد این مهم باشیم.

 

 

 

بازگشت به بالا